alternativa.org.pl

Forum dyskusyjne

Czy warto sprzedać samochód firmie skupującej auta?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 53
Location: Częstochowa
Chcę się pozbyć starego Golfa III, a że aktualnie mieszkam w małej miejscowości liczba potencjalnych klientów jest raczej ograniczona. Zastanawiam się nad skorzystaniem z oferty firmy, która zajmuje się skupem używanych samochodów. Ktoś z was sprzedawał auto takiej firmie? Czy oferowana przez taką firmę cena jest dużo niższa od rynkowej?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 59
Location: Tczew
Spróbuj wrzucić ogłoszenia do Internetu, może jednak ktoś chętny się znajdzie na auto. Tylko nie koloryzuj przy opisie samochodu, bo przy oględzinach i tak usterki wyjda na jaw.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Szczytno
Wyceny w tych firmach skupujących używane samochody moga być bardzo różne. Wszystko zalezy od tego, do której firmy się zgłosisz. Na ogół auta są wyceniane jakieś 20% niżej niż ich rynkowa wartośc. W koncu taki skup tez musi na czyms zarabiac. Możesz spróbować w największym skupie w Polsce w superautomarket.pl albo w jakimś lokalnym skupie. Najlepiej sprawdz w kilku miejscach, wtedy bedziesz mogla wybrac najlepsza oferte.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 67
Location: Jelenia Góra
W autoskupach ceny zawsze sa niskie. Mozesz spróbować wstawic auto do komisu, ale wtedy musisz czekac, aż się sprzeda. Jak chcesz od razu pozbyc się auta to najlepsza jest własnie sprzedaz bezposrednia.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 53
Location: Częstochowa
Nie, komis w ogóle nie wchodzi w rachubę. Ja muszę pozbyć się auta już teraz, jak najszybciej. Dlatego pytam o te skupy.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 18
Location: Gdańsk
Wypełni formularz zgłoszeniowy w serwisie superautomarket.pl i oni przygotują Ci wycenę auta online. Możesz też do nich zadzwonić i umówić się na oględziny auta. SuperAutoMarket to największa tego typu firma w Polsce. Firma działa w całym kraju, nie tylko w dużych miastach, więc zawsze można się z nimi jakość dogadać, jeśli chcesz wycenić i sprzedać samochód. Co do wyceny, to zalezy od stanu technicznego i wieku auta. Jak samochód będzie w dobrym stanie, to wycena zwykle nie jest dużo niższa od ceny rynkowej za dany rocznik.
« Last edit by elite-zone on Wed Sep 13, 2017 9:27 am. »
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 53
Location: Częstochowa
Dzięki za wyjaśnienie. Chyba skorzystam, bo nie chcę czekać w nieskończoność na klienta.

Post Reply

Page: 1