alternativa.org.pl

Forum dyskusyjne

Co lepsze do domu, koza czy kominek? Czym lepiej ogrzewać?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Jelenia Góra
Potrzebuję waszej opinii. Zastanawiam się jaki rodzaj ogrzewania do domu wybrać. Będzie to główne ogrzewanie i zastanawiam się czy koza do sobie radę. Ktoś może ma u siebie i może mi powiedzieć jak sobie to radzi z ogrzewaniem całego domu?
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 44
Location: Działdowo
Jakiś czas temu czytałam sporo na ten temat bo nie wiedziałam na co się zdecydować. Niektórzy mówili że koza ma za małą moc aby ogrzać cały dom a inni że spokojnie sobie poradzi. Zdecydowałam się na pierwszy wybór i nie żałuję, mam ciepło i wszystko jest ok.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 31
Location: Tarnowskie Góry
Dużo zależy od tego jaka jest powierzchnia domu. W sumie nie wiem czy taki jeden piec ogrzeje ci cały dom chyba że faktycznie nie jest to duża powierzchnia. Mam kozę ale mam też normalny kominek. Wszystko ładnie działa ;)
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 74
Location: Szczytno
Jak zastanawiasz się czy koza czy kominek to warto by było wejść na stronę internetową https://kozakominek.pl/9407/koza-czy-kominek/ bo tam jest wszystko elegancko opisane. Polecam też zastanowić się nad wyborem któregoś urządzenia ze strony bo są to markowe i bardzo wydajne produkty ;)
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 20
Location: Raszyn
Z reguły kominek powstał po to żeby ogrzać cały dom ale ma kilka wad, jest duży, obciąża strop i nie jest przenośny. Koza jest fajna jeżeli potrzebujesz gdzieś dodatkowego źródła ciepła ale wydaje mi się że sama nie da sobie rady.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 36
Location: Sopot
Jeżeli masz mały dom to może i się nada ale mimo wszystko musisz szukać czegoś o dużej wydajności. Koza jest z reguły tańsza ale tak jak kolega wyżej pisał, może się okazać niewystarczająca jako główne źródło ogrzewania.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 73
Location: Jelenia Góra
Poczytam na stronie i przemyślę sprawę. Dzięki za takie szybkie odpowiedz ;) Pozdrawiam.

Post Reply

Page: 1